PLACE ZABAW

EPUFLOOR PG

EPUFLOOR PG jest bezspoinowym dwuwarstwowym przepuszczalnym dla wody systemem nawierzchni na place zabaw. System składa się z dolnej warstwy gwarantującej bezpieczny upadek z wysokości oraz górnej warstwy użytkowo- dekoracyjnej.
System ten oferuje wyjątkowy komfort i bezpieczeństwo bawiących się dzieci, co potwierdza certyfikat HIC. Określa on dopuszczalną wysokość upadku, przy którym zderzenie z podłożem nie zagraża zdrowiu użytkownika instalacji.Zastosowanie:

EPUFLOOR PG jest idealną nawierzchnią na place zabaw, gdzie wymagany jest wysoki poziom pochłaniania energii w celu zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa.

Zalety:

System nawierzchni EPUFLOOR PG oferuje niezwykle dużo kombinacji łączenia kolorów i kształtów, ponieważ układany jest na miejscu. Pozwala to na stworzenie ciekawych i niepowtarzalnych połączeń kolorystycznych, które przyciągną uwagę dzieci, a także ich rodziców. Dodatkowo, nawierzchnia EPUFLOOR PG zapewnia:

  • Przepuszczalność wody
  • wysokie pochłanianie energii
  • wiele kombinacji kolorów
  • wysoką odporność na zmienne warunki atmosferyczne
  • duże bezpieczeństwo i komfort - nawierzchnia jest antypoślizgowa
  • minimalizację skutków upadku z wysokości do 3m – grubość nawierzchni dopasowana jest do wysokości instalacji

Na jakim podłożu można zamontować nawierzchnię Epufloor PG?

Nawierzchnia na place zabaw EPUFLOOR PG może zostać założona na warstwę ET, bądź kruszywo. Takie rozwiązanie sprawia, że woda deszczowa, bez większych problemów, przedostaje się przez strukturę nawierzchni, aż do samego podłoża, co eliminuje ryzyko gromadzenia się wody na powierzchni.


Jak dbać o nawierzchnię na place zabaw Epufloor PG?

Naturalne zabrudzenia spowodowane codziennym użytkowaniem nawierzchni przez najmłodszych, częste opady deszczu lub śniegu, spadające liście czy narastający mech są zjawiskiem nieuniknionym. Mogą one spowodować zmniejszenie komfortu i bezpieczeństwa bawiących się dzieci. Warto wtedy zadbać o wygląd i pielęgnację nawierzchni, aby była ona bezpieczna i przyciągała uwagę, nawet w pochmurne dni.
Pielęgnacja nawierzchni jest wyjątkowo łatwa, nie jest czasochłonna, a także nie wymaga specjalistycznego sprzętu. Przy mniejszych zabrudzeniach, wystarczy regularne zamiatanie powierzchni. Natomiast, niektóre zabrudzenia będą dodatkowo wymagały spłukania nawierzchni wodą pod ciśnieniem. Ważna jest też bieżąca kontrola stanu nawierzchni oraz naprawa ewentualnych uszkodzeń przez firmę specjalistyczną.